Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Tuesday 19 January 2021
Division 4
KUBS BCUCD Marian BCGreendale Kilbarrack21:00
Division 5
Templeogue BCGlasnevin BCPresentation College Terenure21:10
Under 20
BC TaurasDublin Lions21:10
Thursday 21 January 2021
Division 1
KUBS BCKillester BCGreendale Kilbarrack19:45
Templeogue BCEanna BCNational Basketball Arena, Dublin20:10
Division 3
Trinity College BCLiffey Celtics BCTrinity College Sports Centre19:45
Dublin LionsEanna BCCollinstown Community College Clondalkin20:40
Division 4
InchicoreSwords LietkabelisOblate Hall Inchicore20:05
Division 6
Tolka RoversDublin RaidersBeneavin College20:45
Under 20
Eanna BCSt. Vincents BCColaiste Eanna19:00
Friday 22 January 2021
Division 2
Oblate BCFBCOblate Hall Inchicore21:10
Division 6
Ballinteer Bulls BCUCD Marian BCWesley College Ballinteer20:15
Saturday 23 January 2021
Under 18 (1)
UCD Marian BCTolka Rovers EclipseOatlands College Stillorgan10:30
Under 17 (1)
Tolka Rovers EclipseDublin SonicsTolka Rovers SC, Dublin11:45
Templeogue BCBC TaurasPresentation College Terenure15:30
St. Vincents BCKillester BCSt Vincents Glasnevin16:40
Under 15 (1)
Tolka Rovers ExlipseDublin SonicsTolka Rovers SC, Dublin17:45
Under 14(1)
Dublin LionsSwordsColaiste Bride12:10
Killester BCEanna BCSt Davids Artane15:20
Tolka RoversKUBS BCTolka Rovers SC, Dublin16:30
Under 13 (1)
Dublin LionsTempleogue BCColaiste Bride10:40
Dublin SonicsOblate BCTyrrellstown Community Cnt16:00
Under 12 Nth
Tolka Rovers EclipseKUBS BCBeneavin College13:30
Under 12 Sth
Eanna BCDublin LionsColaiste Eanna14:10
Sunday 24 January 2021
Under 18 (1)
KUBS BCEanna BCGreendale Kilbarrack13:30
Under 18 (2)
Dublin RaidersTolka Rovers EclipseSt Joseph Cluny Killiney16:45
Under 17 (1)
UCD Marian BCBC TaurasOatlands College Stillorgan12:15
Under 17 (2)
Eanna BCSt. Vincents BCKillinarden Community School10:40
Dublin RaidersSwordsSt Joseph Cluny Killiney18:10
Under 16 (1)
Killester BCEanna BCSt Davids Artane15:10
Under 15(2)
Liffey Celtics BCKillester BCColaiste Cois Life Lucan13:15
Under 14(1)
Templeogue BCKUBS BCPresentation College Terenure15:00
Ongar Chasers BCOblate BCHanesfield ED School16:00
Under 14(2)
Eanna BCLiffey Celtics BCColaiste Eanna14:15
Under 13 (1)
Eanna BCLiffey Celtics BCColaiste Eanna12:55
Killester BCTolka RoversSt Fintans15:10
Under 12 Nth
SwordsKUBS BCALSAA, Dublin15:00
Under 12 Sth
Templeogue BCOblate BCPresentation College Terenure10:45
Monday 25 January 2021
Division 2
Killester BCBC Leixlip ZalgirisSt Fintans21:10
Division 3
Templeogue BCMalahide Mens BCNational Basketball Arena, Dublin20:10
Division 6
St. Vincents BCDublin RaidersSt Vincents Glasnevin21:00
Tuesday 26 January 2021
Division 4
Swords LietkabelisEanna BCLiam Rodgers Community Cente Drinan Swords20:00
KUBS BCInchicoreGreendale Kilbarrack21:00
Wednesday 27 January 2021
Division 2
FBCBC Leixlip ZalgirisKillinarden Community School20:10
Ongar Chasers BCDublin RaidersHanesfield ED School21:10
Division 3
UCD Marian BCDublin LionsMarian College, Ballsbridge20:45
Tolka Rovers EclipseLiffey Celtics BCTolka Rovers SC, Dublin20:45
SwordsOblate BCALSAA, Dublin21:00
Division 4
St. MarksDublin LionsSt Marks Community School Tallaght20:45
Division 5
Bisons LTUTempleogue BCCollinstown Community College Dublin20:00
Division 6
LuttrellstownGlasnevin BCLuttrellstown Community Cnt20:20
Under 20
Templeogue BCEanna BCPresentation College Terenure21:10
Under 18 (2)
Kilcock BCTempleogue BCRathcoffey GAA Rathcoffey20:15
Thursday 28 January 2021
Division 1
Templeogue BCBC Leixlip ZalgirisNational Basketball Arena, Dublin20:10
Division 3
Trinity College BCEanna BCTrinity College Sports Centre19:45
Division 5
Tolka Rovers EclipseBisons LTUBeneavin College20:45
Under 20
Ongar Chasers BCLiffey Celtics BCOngar Community Centre20:30
Friday 29 January 2021
Division 1
St. Vincents BCEanna BCSt Vincents Glasnevin19:30
Division 5
St. Vincents BCKUBS BCSt Vincents Glasnevin21:00
Under 18 (1)
Templeogue BCDublin LionsPresentation College Terenure20:55
Total : 60